Як продовжити життя навушників в 10 разів: правила покупки і експлуатації

0

Скільки повинні служити хороші навушники для смартфона? Який ваш власний рекорд?

Багато хто вважає, що навушники, які добре відпрацювали більше року — справжня рідкість. Але, виявляється, більш-менш якісний екземпляр з легкістю прослужить не те що рік, а всі п’ять, не ламаючись і не спотворюючи звук.

Як правильно вибирати навушники

Список дій, які вкорочують життя навушників в 10 разів

Причиною короткого життя навушників в більшості випадків є неправильна їх експлуатація. Давайте з цим і розберемося. Так що змушує цей тендітний предмет так швидко виходити з ладу?

 1. Перепади температур. Не допускайте переохолодження шнурів, і взимку обов’язково пропускайте їх під одягом.
 2. Витягування при працюючому джерелі. Спочатку вимикайте або ставте музику на паузу, потім витягуйте джек з гнізда, інакше не минути швидкого спотворення звуку і втрати гучності.
 3. Засовування плеєра в кишеню джеком вниз. Убивча для навушників звичка! Від такого поводження провід біля джека може пошкодитися.
 4. Ігнорування спеціальної кліпси. Часто в комплекті з навушниками йде спеціальна кліпса для закріплення проводка на одязі. Багато хто взагалі не бачать потреби в її використанні. А дарма. Кліпса допомагає уникнути надмірного навантаження на провід біля джека. А це, між іншим, найвразливіше місце.
 5. Джек в роз’ємі + обмотані навколо плеєра навушники. Це смертельний вирок такому тендітному предмету. Щоб вбити будь-які навушники, досить виконати дану маніпуляцію всього кілька разів.
 6. Витягування навушників з вуха за провід. Цей випадок небезпечний ризиком пошкодження у ще одному уразливому місці — вході проводу в навушники.
 7. Недбале зберігання. Багато хто, насолодившись прослуховуванням музики, не особливо піклується про те, як навушники зберігаються в спокійному стані. Зім’яті в кишені або сумці? Дуже погано. Таке зберігання скорочує їх життя в рази. Найкращий варіант — купити твердий чохол і зберігати тільки в ньому.
 8. Сон в навушниках. Вночі наші рухи практично неконтрольовані. Хто знає, скільки разів в такому випадку ми можемо порушити умови експлуатації (смикнути, затиснути і т.д.)? У любителів спати в навушниках життя даного предмета дуже коротке.
 9. Постійно максимальна гучність. Прослуховування музики на максимальній гучності підвищує ймовірність швидкого зносу динаміків.
 10. Підсилення басів для навушників, не призначених для цього. Низькочастотні звуки дають велике навантаження на динаміки, і це теж відніме чималу кількість часу їх життєздатності.
 11. Економія. Вибравши погані навушники, не варто дивуватися, що навіть при ідеальній експлуатації вони дуже швидко виходять з ладу. Ось і доводиться кожні два місяці розщедрюватися на новий екземпляр. Якась неекономна економія виходить! Вже краще раз в п’ять років купити хороші навушники (наприклад, навушники на Robik-Music) і дбайливо їх зберігати.

Ось ми плавно підійшли до другого питання.

Як правильно вибирати навушники?

Вакуумні, крапельки або накладні? Зазвичай вибір залежить від особистих переваг (чи зручно / красиво / практично), але якщо ви вирішили підійти до покупки грунтовно, варто вивчити всі плюси і мінуси різних типів.

 • Вакуумні навушники люблять не всі. Хтось вважає, що фіксація динаміка в вусі — не дуже зручно. Але саме такий тип дає відмінну якість звуку і непоганий захист від сторонніх шумів. Але є у них великий недолік: сильне навантаження на органи слуху. Тому дані навушники — не для надто частого прослуховування музики. І обережно з гучністю!

Як правильно вибирати навушники

 • Крапельки (або вкладиші) не так шкідливі, як попередні, але, на жаль, вони не підійдуть для аудіофілів (та й просто любителів якісного звуку). Вони погано відтворюють низькі частоти і слабо ізолюють від сторонніх звуків. Крім того, мають властивість періодично випадати з вуха. Зате крапельки — компактні і недорогі (в більшості).

Як правильно вибирати навушники

 • Накладні — кращий за попередні за якістю звуку, але не за ціною. Дорожнеча таких навушників хороших брендів — їх основний мінус. Зате, купивши їх, ви отримаєте якісний звук, непогану шумоізоляцію і довговічніше служіння.

Як правильно вибирати навушники

Що в комплекті?

Часто, купуючи плеєр або смартфон, в комплекті ви отримуєте ще і навушники. Але чи варто ними користуватися? Так — якщо ви не вибагливий слухач. Ні — якщо якість звуку для вас головний критерій. Погані навушники спотворять звук навіть відмінного дорогого плеєра.

Ціна…

Як ми вже згадували, економія на навушниках — річ невдячна. Дешеві навушники доведеться купувати раз на півроку, тоді як якісні, але не дуже бюджетні, прослужать і п’ять років. На жаль, хороші навушники дуже дешевими не бувають. Тому доводиться вибирати між якістю і дешевизною.

Бренд вирішує все?

Щоб придбати по-справжньому що якісну річ, рекомендуємо купувати навушники виробників, які спеціалізуються тільки на цьому. Звичайно, є непогані екземпляри у масових брендів (Genius, Sony, Panasonic, Philips), але якщо відмінне звучання для вас в пріоритеті, то кращим вибором стануть Beyerdynamic, AKG, Audio-Technica, Sennheiser.

proandroid.com.ua

 

Читайте також: 10 кращих програм радіо для андроїд